Úvod » Litoměřický hrozen » Minulé ročníky » 2022 » Víno Ústeckého kraje 2022

Víno Ústeckého kraje 2022

LITOMĚŘICKÝ HROZEN


LITOMĚŘICKÝ HROZEN 2022 ZNÁ SVÉ VÍTĚZE

Víno SOLARIS, z vinařství Pavel Skrášek, ročník 2021 je championem soutěže LITOMĚŘICKÝ HROZEN 2022. Rozhodli o tom porotci, kteří ve čtvrtek 5. května zasedli na hradním sále Kulturního a konferenčního centra v Litoměřicích.

Zvláštní cenu Víno Ústeckého kraje získává SAVILON, 2020, výběr z hroznů ze Žernoseckého vinařství.

Výsledky budou oficiálně vyhlášeny v sobotu 4. června na Hradě Litoměřice, kde se uskuteční jubilejní 10. ročník Litoměřického hroznu, tedy soutěžní, prezentační a prodejní výstavy vín. Akce začíná v 10 hodin a ochutnávat vína a užit si pestrý kulturní program bude možné až do 22 hodin.


Jubilejní 10. ročník soutěžní, prezentační a prodejní výstava vín z Čech a Moravy proběhne v sobotu 4. června v Kulturním a konferenčním centru v Litoměřicích. Součástí výstavy bude příjemný hudební program a také předání cen vítězům soutěže.
Novinkou letošního ročníku je zvláštní cena VÍNO ÚSTECKÉHO KRAJE. Tato akce, kterou zaštítil hetman ústeckého kraje, má svého vítěze! A tím je: Žernosecké vinařství s.r.o.


Víno je úzce spjato nejen s Ústeckým krajem, který si svých producentů velmi váží. Proto se Ústecký kraj rozhodl pěstitele a výrobce vín ocenit.

Na letošním 10. ročníku Litoměřického hroznu budou uděleny následující zvláštní ceny.

Kromě Šampiona a nejvýše ohodnocených vín v jednotlivých kategoriích, to bude také:

Víno Ústeckého kraje – nejvýše hodnocené víno suché nebo polosuché, přihlášené výrobcem do soutěže o tuto zvláštní cenu. Víno musí být vyrobené v Ústeckém kraji, z hroznů majících původ v Ústeckém kraji.