Úvod » O nás

O nás

Městská kulturní zařízení v Litoměřicích jsou příspěvkovou organizací města Litoměřice, jejímž hlavním cílem je poskytování služeb v oblasti kultury, rozvoj kulturního a společenského vyžití a vytvoření programu takového, aby oslovil širokou veřejnost.

Pod MKZ Litoměřice spadají tato střediska: 

Kulturní centrum 

Prostory KKC slouží k pořádání akcí nejrůznějšího charakteru, jako jsou plesy, koncerty, zábavné pořady, taneční kurzy, akce pro děti i seniory, výstavy, degustace, semináře, workshopy, školení či konference. KKC také dlouhodobě pronajímá prostory tanečního a pohybového studia a baletního sálu.

Hrad Litoměřice

Hrad Litoměřice je bývalý gotický královský hrad, který byl součástí městských hradeb. Od roku 1964 je chráněn jako kulturní památka a patří mezi nejstarší stavby Litoměřic.

Srdcem hradu je vinařská expozice. Dále zde naleznete výstavu Felixe Holzmanna a expozici litoměřického pivovarnictví. 

Divadlo K. H. Máchy

Budova městského divadla, která se svými 200 lety existence patří k jedněm z nejstarších divadelních budov v Čechách, nabízí řadu divadelních představení pro děti i dospělé.

Zahrada Čech

Výstavnictví má v Litoměřicích dlouholetou tradici, kterou Městská kulturní zařízení v Litoměřicích i nadále rozvíjí.

Na výstavišti Zahrada Čech jsou každoročně pořádány akce různého charakteru - výstavy, veletrhy, festivaly, školení, plesy, svatby a jiné. Vrcholem výstavní sezóny je vždy podzimní výstava Zahrada Čech.

Kino Máj

Naleznete zde nejen nejnovější výběr filmů, ale také kompletně zmodernizovanou kinokavárnu, která návštěvníkům poskytne útulné zázemí.

Od roku 2023 používá kino zvukový systém - DOLBY 7.1.

Kontakty