Úvod » O nás

O nás - Kino Máj

Kino Máj obnovilo promítání na konci května. Než se tomu tak stalo, propůjčilo kino alespoň své venkovní vitríny například neziskovým organizacím města pro akci Spolu pro dobrou věc nebo DDM Rozmarýn pro výstavu dětských prací. Jedná se již o tradiční spolupráci a je dobře, že ani covid tuto aktivitu nezastavil a výstava Rozmarýnu se mohla uskutečnit, i když v komornějším duchu, a to na venkovních plochách kina.

V roce 2021 navštívilo kino celkem 28 603 diváků, kterým bylo nabídnuto 509 projekcí. Je to o necelých 2000 diváků více než v roce minulém.

Veřejnosti by neměla uniknout zpráva, že se Kino Máj objevilo za rok 2021 v TOP desítce českých kin, co se návštěvnosti týče. Stalo se tak sedmým nejúspěšnější jednosálovým kinem v ČR. Do předcovidové doby má kino ještě daleko, ale i tak se diváci vrací.

Na první příčce v návštěvnosti stojí film Prvok, Šampón, Tečka a Karel, který v litoměřickém kině zhlédlo 2714 návštěvníků. Několikrát odsouvaný film Karel přilákal rovných 2100 diváků.

Z plánovaných akcí mimo standardní program je potřeba zmínit Litoměřický filmový festival, jehož partnerem byla také Městská kulturní zařízení v Litoměřicích. 21. ročník tohoto festivalu měl podtitul Barvy, sny a fantazie a přinesl do Kina Máj úspěšné tituly jako Marťanské lodě, Na křídlech slávy nebo rodinný animovaný film Myši patří do nebe.

Zvýhodněné vstupné!

Kupte si vstupenky na jarní výstavu Tržnice Zahrady Čech v předprodeji za zvýhodněnou cenu.

Předprodej