Úvod » O nás

O nás - Divadlo K.H.Máchy

Téměř 3 tisíce diváků si v roce 2021 našlo cestu za kulturou do litoměřického Divadla Karla Hynka Máchy.

Od června do konce roku se v divadle uskutečnilo 28 akcí. Odehrálo se 16 večerních představení, z nichž některé byly odsouvány z roku předchozího. Diváky nejoblíbenější a nejnavštěvovanější jsou hry se Simonou Stašovou – Shirley Valentine nebo Vězeň na druhé avenue. Velkou návštěvností se pyšní ale i hra Světáci nebo koncert Davida Deyla.

Konaly se zde 2 výstavy, milovníkům hudby divadlo přineslo 3 koncerty a nejmenším divákům celkem 7 pohádek.

V létě již tradičně navštěvují Divadlo K. H. Máchy děti. V roce 2021 se pod taktovkou Bezva party uskutečnil příměstský tábor s názvem Hercem snadno a rychle, na který se přihlásilo celkem 15 divadelních nadšenců. Tématem tohoto roku byl Komiks a Superhrdinové. Děti zažívaly komiksové dobrodružství, vytvořily si své vlastní komiksy, osvojily si různé divadelní techniky, pohybové i artikulační cvičení a seznámily se podrobněji s divadlem. Na závěr tábora děti vystoupily před rodiči a veřejností s nacvičeným představením, a tím tak ukázaly svou celotýdenní práci.

Na podzim se divadlo otevřelo ochotníkům. Konal se zde již 11. ročník Divadelní benefice ochotnických souborů. Odehrálo se 8 představení pro děti i dospělé a výtěžek z celé akce směřoval na podporu rodin s dětmi v náhradní péči.

Divadlo v druhé polovině roku prošlo částečnou rekonstrukcí prostor hlediště v podobě nového koberce a nových sedaček, upraveno bylo zázemí pro divadelní soubory či divadelní kavárna.

Bylo tak vynaloženo co největší úsilí pro to, aby se hned na sklonku roku mohly slavnostně zahájit oslavy 200 let Divadla K. H. Máchy.