Úvod » Program

Mírové náměstí

Velký letní koncert

Neděle 01. srpna 2021 20:00

Vstupné: 250 Kč

Pavel Šporcl

Hlavní hvězdou večera bude světově proslulý houslista Pavel Šporcl, který hraje na unikátní modré housle. Zahraje slavný Mendelssohnův koncert e moll, ale také strhující Montiho Čardáš či slavnou melodii z filmu Schindlerův seznam.

Na koncertě se rovněž představí 14 letá klavíristka Magdalena Pallasová. Je vítězkou několika soutěží a žákyní ZUŠ Litoměřice.

Tradičním hostem bude sopranistka Jana Červinková, laureátka mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Zazpívá známou píseň Vilji od Franze Lehára či společně s Pavlem Šporclem slavnou melodii z filmu Tenkrát na Západě.

Tradičním partnerem bude Severočeské filharmonie Teplice. V podání velkého symfonického orchestru zazní to nejlepší z klasické i filmové hudby, jako je Finale z Dvořákovy Novosvětské symfonie,  valčík Johanna Strausse Na krásném modrém Dunaji,  Brahmsův Uherský tanec č. 5., suita z filmu Piráti z Karibiku či  Šavlový tanec

Dirigentem koncertu bude Jiří Knotte, pod jehož taktovkou se tyto tradiční koncerty od roku 2014 konají.

Koncert se uskuteční v krásném prostředí historického centra Litoměřic. Litoměřice se tak řadí k velkým Evropským městům, v nichž je pořádání takovýchto koncertů letitou tradicí.

Hlídat tuto akci

Aktuálně v  Kulturním centru

Čtvrtek
05. srpna 17:00

Dětský čtvrtek

Andílci v kožíšku - kontaktní ZOO, dílny

Vstupné: 60 Kč

Čtvrtek
12. srpna 17:00

Dětský čtvrtek

Pro šikovné veslaře - Slavoj Ltm

Vstupné: 60 Kč

Středa
18. srpna 19:00

3. koncert LVL

30. ročník mezinárodního hudebního festivalu

Vstupné: 190 Kč

Celý program

OTEVÍRÁME

Vážení návštěvníci, prosíme vás o dodržování podmínek stanovených Vládou ČR a o trpělivost. Věříme totiž, že se situace zlepší.

Při příchodu musí být všichni diváci schopni prokázat splnění jedné z podmínek vstupu (otevře se v novém okně).

Zavřít okno a pokračovat