Úvod » Program

Katedrála sv. Štěpána

4. koncert LVL

Středa 22. září 2021 19:00

Vstupné: 290 Kč

30. ročník mezinárodního hudebního festivalu

Štefan Margita - tenor

Operní pěvec, tenorista Štefan Margita působil a působí v nejslavnějších operních domech světa - např. v milánské La Scale, londýnské Královské opeře v Covent Garden, v newyorské Metropolitní opeře, v pařížské Národní opeře Bastille a řadě dalších.  Doslova celosvětový věhlas a obdiv kritiků i publika mu přinesly především role v Janáčkových operách Káťa Kabanová, Z mrtvého domu a Osud, tambourmajor v opeře Vojcek Albana Berga, kapitán Vere v opeře Benjamina Brittena Billy Budd, braniborský kurfiřt Friedrich Wilhelm v Henzeho opeře Princ z Homburgu a Bůh Ohně ve Wagnerově opeře Zlato Rýna.

Michal Kindl - klávesy

Vystudoval Integrovanou střední školu obchodu a služeb a vyrůstal u své německé babičky. Od svých patnácti let se věnuje živému hraní na různých společenských akcích.  V roce 2017 dochází ke zlomu v jeho kariéře, kdy začíná psát vlastní písničky, díky kterým v roce 2018 vychází jeho debutová deska Barvy, která se jmenuje stejně jako jeho pilotní singl. Na podzim 2019 přijal pozvání Štefana Margity, aby s ním nazpíval duet Kulisy a vystoupil rovněž jako host na jeho turné po divadlech.

Jakub Janšta - varhany

Vystudoval varhany a skladbu na brněnské konzervatoři ve třídě Zdeňka Nováčka a Pavla Zemka. Při absolutoriu obdržel Cenu Leoše Janáčka za nejlepšího absolventa ročníku. Ve studiu varhan pokračoval na pražské AMU a absolvoval stáž ve Stuttgartu. Zúčastnil se též řady zahraničních mistrovských kurzů. Je držitelem cen z mezinárodních interpretačních i improvizačních soutěží. Koncertuje sám i s různými sbory a soubory. Specializuje se na improvizaci v historických formách. Kromě koncertní činnosti působí pedagogicky a je varhaníkem a ředitelem kůru v kostele sv. Františka z Assisi v Praze (u křižovníků), kde se nacházejí unikátní Starckovy varhany z roku 1702.

Více informací:  Program

Hlídat tuto akci

Aktuálně v  Kulturním centru

Čtvrtek
30. září 17:00

Taneční 2020/2021

kurz tance a společenské výchovy

Vstupné: -

Sobota
02. října 20:00

Ples k 50. výročí ZŠ U Stadionu

Vstupné: 250 Kč

Pondělí
04. října 14:00

Taneční odpoledne pro seniory

Vstupné: zdarma

Celý program

OTEVÍRÁME

Vážení návštěvníci, prosíme vás o dodržování podmínek stanovených Vládou ČR a o trpělivost. Věříme totiž, že se situace zlepší.

Při příchodu musí být všichni diváci schopni prokázat splnění jedné z podmínek vstupu (otevře se v novém okně).

Zavřít okno a pokračovat