Úvod » Program

Katedrála sv. Štěpána

3. koncert LVL

Středa 18. srpna 2021 19:00

Vstupné: 190 Kč

30. ročník mezinárodního hudebního festivalu

Lenka Švehlíková - mezzosoprán
Absolvovala Pražskou konzervatoř u prof. Jiřiny Přívratské. Pěvecky se dále zdokonalovala u prof. Libuše Domanínské. Její široký repertoár zahrnuje  díla Dvořáka, Mozarta, Bacha, Vivaldiho, skladby romantických a soudobých autorů. Vystupuje opakovaně na operních festivalech a také na mnoha koncertních turné po Evropě, převážně v Itálii, Německu, Španělsku a Francii. Je členkou Pražského katedrálního sboru, se kterým pravidelně spolupracuje a natáčí.

Irena Chřibková - varhany
Působí v bazilice sv. Jakuba v Praze jako titulární varhanice a ředitelka kůru. Koncertuje v celé Evropě, Japonsku, Rusku, Islandu, Izraeli a USA. Programy jejich vystoupení zahrnují světovou varhanní literaturu od baroka po současnost. Spolupracuje s předními zpěváky, instrumentalisty, sbory a orchestry. Po pedagogickém působení na Konzervatoři P. J. Vejvanovského a Konzervatoři Evangelické akademie v Kroměříži, nyní vyučuje v Praze. Zasedá v porotách varhanních soutěží a vede interpretační kursy. Je předsedkyní Nadačního fondu Sancti Jacobi Organum.

Ivana Ferová - housle
Absolventka plzeňské Konzervatoře. Dále pokračovala ve studiu na vysoké škole ve Vídni na Hochschule für Musik und darstellende Kunst u profesora Frischenschlagera. Byla členkou orchestru Národního divadla, dále prestižního komorního orchestru Wiener Kammer. Věnuje se pedagogické činnosti, hraje v souboru Ludus Musicus, který se zaměřuje na historicky poučenou  interpretaci. Své vzdělání si nyní prohlubuje studiem na Akademii staré hudby  při Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně u prof. Eleonory Machové.

Více informací:  Podrobný popis

Hlídat tuto akci

Aktuálně v  Kulturním centru

Od: 25. června
Do: 26. června

19. Vinařské Litoměřice

Výstava českých a moravských vín s mezinárodní účastí

Vstupné: 250 Kč

Úterý
29. června 18:30

Benefiční koncert pro hospic

Vstupné: 400 Kč

Čtvrtek
15. července 17:00

Dětský čtvrtek

Hodinka s basketbalem - Slavoj Ltm

Vstupné: 60 Kč

Celý program

ÿ