Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

20
Březen
Úterý

19:00

Tanec a literatura

Bohemia Balet Praha


Vstupné: 250, 220, 180,- Kč. Předprodej zahájen 7.2. Platnost rezervace 10 dní. ZUŠ SLEVA.

 
 

Hlídat tuto akci

 

Tanec a literatura

BOHEMIA BALET PRAHA

Tanec a literatura je další představení volného cyklu souboru Bohemia Balet, kdy představujeme tanec ve spojení s ostatními uměleckými obory. Uvedli jsme tak řadu představení Tanec a píseň / 2012- Lunedda /Pluhard, Andreo/, Radůza /Drapalíková/, Jdou do nebe /Doga, Litterová/, Tanec a hudba / 2013/ - Klavírní koncert /Bach, Andreo/, Dafnis a Chloe /Ravel, Skibine/, Faunovo odpoledne / Debussy, Lifar/, Carmina Burana /Orff, Kubicová/ a v roce 2016 Tanec a prostor v kostele Sv. Šimona a Judy v Praze - Ave Maria /Lorenc, Zigman, Hanušová/, Tóny těla / Marcello, Grazioli, Corelli, Drapalíková /, Stabat Mater  /Pergolesi, Pešková/.  V představení Tanec a literatura uvedeme tři choreografické kompozice dle literární předlohy.

Alena Drapalíková se inspirovala nejen básnickou sbírkou K.J.Erbena Kytice, ale také hudbou českého skladatele Jana Jiráska, který vytvořil hudbu ke stejnojmennému filmu F.A.Brabce. Tanečně jsou zpracované balady Vodník, Polednice, Svatební košile a Zlatý kolovrat. Hana Litterová zpracovala děj dramatu Dům Bernardy Alby španělského spisovatele Garcia Lorky. V taneční zkratce vyjádřila tragický děj odehrávající se na pozadí potlačované touhy a milostného citu, který vyústí v rodinnou tragédii. Večer uzavře obnovená premiéra baletu Tintin a zlaté střevíce. Známou belgickou komiksovou postavičku oživila Marika Hanušová pro Bohemia Balet poprvé v červnu tohoto roku.

KYTICE

Hudba:                                               Jan Jirásek

Choreografie, nastudování:             Alena Drapalíková

Scéna a kostýmy:                               Josef Jelínek

 

DŮM BERNARDY ALBY

Hudba:                                               hudební koláž

Choreografie, kostýmy :                    Hana Litterová

Asistentka choreografie:                   Alena Drapalíková

 

TINTIN a zlaté střevíce – premiéra

Hudba:                                               Ondřej Kukal, Astor Piazzola

Libreto, choreografie, režie:              Marika Hanušová - Blahoutová

Kostýmy:                                            Josef Jelínek