Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

06
Únor
Úterý

19:00

3 VERZE ŽIVOTA

Divadlo Verze Praha


Vstupné: v doprodeji 380, 350, 320, 280,-Kč. PŘEDPLATNÉ A. Doprodej zahájen 10.1. Platnost rezervace 10 dní.

 
 

Hlídat tuto akci

 

3 VERZE ŽIVOTA - DIVADLO VERZE PRAHA

Dva manželské páry prožijí během jednoho večera tři varianty téhož večírku a diváci tak mohou nahlédnout do životních situací, které jsou výsledkem těchto náhodných posunů. Je to jako v životě, kdy stačí jedno špatně zvolené slovo ve špatnou chvíli a je všechno jinak.

Délka představení: 120 minut + přestávka

Hubert Finidori

  • David Prachař

Soňa

  • Linda Rybová

Henri

  • Igor Chmela

Ines Finidori

  • Jana Janěková ml.

Yasmina Reza

je francouzská spisovatelka a dramatička, ale také herečka. Její hry obdržely řadu ocenění. K nejznámějším patří hry Kumš, Tři verze živta a Bůh masakru, který byl zfilmován Romanem Polanským. Její hry byly přeloženy do desítek jazyků a jsou součástí repertoátu mnoha divadel po celém světě.

Narodila se v židovské rodině, přičemž její otec pochází z Íránu a matka z Maďarska, sama celý život prožila v Paříži. V roce 1987 obdržela Moliérovu cenu pro nejlepšího autora za Conversations après un enterrement. Totéž ocenění obdržela v roce 1995 za hru Kumšt. Tato hra získala řadu cen i jiných zemích.

V říjnu 2008 se článkem v Le Monde postavila za spisovatele Milana Kunderu po jeho nařčení z udavačství.