Úvod » Víno a Pivo Ústeckého kraje

Víno a Pivo Ústeckého kraje

VÍNO ÚSTECKÉHO KRAJE

Soutěž o nejlepší víno Ústeckého kraje

Víno Ústeckého kraje – nejvýše hodnocené víno suché nebo polosuché, přihlášené výrobcem do soutěže o tuto zvláštní cenu. Víno musí být vyrobené v Ústeckém kraji, z hroznů majících původ v Ústeckém kraji. 

Kategorie a hodnocení: 
Soutěž se koná ve dvou kategoriích.
Bílé víno Ústeckého kraje - Do této kategorie se mohou přihlašovat bílá vína suchá a polosuchá vyrobená z hroznů bílých odrůd pěstovaných v Ústeckém kraji.
Červené víno Ústeckého kraje - Tato kategorie byla nově zavedena v roce 2024 a umožňuje hodnotit červená vína suchá a polosuchá vyrobená z hroznů červených odrůd, pěstovaných v Ústeckém kraji.

Pořadatelem soutěže jsou Městská kulturní zařízení Litoměřice a ředitelem soutěže je Ing. František Kupsa. Soutěž byla založena v roce 2022 s cílem propagovat a zviditelnit vína z Ústeckého kraje a podpořit rozvoj vinařství v tomto regionu.

 
PIVO ÚSTECKÉHO KRAJE

Soutěž a přehlídka piv z minipivovarů Ústeckého kraje​

Jedná se o pivovarnickou soutěž, která je pořádána pro minipivovary s působností v Ústeckém kraji. Tato akce je pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje Jana Schillera. 

Předávání ocenění se každoročně koná v rámci akce Ústecký pivní jarmark (Kostelní náměstí, Ústí nad Labem), za přítomnosti pivovarských odborníků, zástupců Ústeckého kraje a široké veřejnosti. 

 


Zákaz konzumace alkoholu osobám mladším 18 let. 
 

2024

2023

2022