Úvod » Aktuality z regionu

Program Zahrada Čech 2022

Návštěvníci se mohou těšit na zahradnický sortiment, jako je výsadba, stromky, keře, cibuloviny, trvalky, pokojové a venkovní rostliny, zahradní nářadí apod. Své si zde naleznou nejen zahrádkáři, ale také chalupáři či kutilové.
Novinkou letošního ročníku se stane prodej jedlých květin, skladovací vaky na kapaliny od firmy Vaky Jabor a různé variace čajů a kávy dovážené ze Srí Lanky od firmy Mix Tee s.r.o. a mnoho dalšího.
Slavnostní zahájení veletrhu proběhne v pátek 9. září. V ten den bude taktéž vyhlášena Regionální potravina Ústeckého kraje 2022 a Potravinářský výrobek Ústeckého kraje – kraje Přemysla Oráče. Ve spolupráci s časopisem Receptář vyhlásí moderátor akce cenu o nejlepší recept Zahrady Čech. Neděle patří časopisu Zahrádkář, kdy Český zahrádkářský svaz oznámí vítěze soutěže Křišťálové jablko a Nejdelší mrkev. O program pondělního dne se postará CS Beton. V jeho průběhu Zelinářská unie Čech a Moravy vyhlásí „Zelí roku“.
46. ročník Zahrady Čech zakončí 14. září „Den s Českým rozhlasem“.

PÁTEK 9.9.
Den s Ústeckým krajem a Okresní agrární komorou Most
10:30 SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ
Vyhlášení soutěže o značku REGIONÁLNÍ POTRAVINA ÚSTECKÉHO KRAJE 2022 a značky POTRAVINÁŘSKÝ VÝROBEK ÚSTECKÉHO KRAJE - KRAJE PŘEMYSLA ORÁČE. Dále se můžete těšit na vyhlášení soutěže Ústckého kraje SENIOR ART.
Celým dnem Vás provede oblíbený moderátor ZDENĚK LUKESLE. Zahraje kapela NO NAME LT a vystoupí legendární zpěvák PETR REZEK a oblíbená zpěvačka LEONA MACHÁLKOVÁ.
SOBOTA 10.9.
DEN S ČASOPISEM RECEPTÁŘ

Slavnostní křest stolního kalendáře časopisu Receptář na rok 2023 a nové knihy 50 rad pro malou zahrádku. finále tradiční soutěže NEJLEPŠÍ RECEPT ZE ZAHRADY ČECH - NEJLEPŠÍ CHLEBÍČEK. Soutěž O NEJCHUTNĚJŠÍ CHLÉB ÚSTECKÉHO KRAJE. A také 2. ročník LETNÍ KULINÁŘSKÉ SOUTĚŽE ve spolupráci se Střední školou pedagogickou, hotelnictví a služeb Litoměřice.
Programem vás provede moderátor VLADIMÍR VLACH. Zazpívá legendární zpěvák JAKUB SMOLÍK. Chybět nebude tradiční dechovka VINŠOVANKA.
NEDĚLE 11.9.
DEN S ČASOPISEM ZAHRÁDKÁŘ

Vyhodnocení soutěží časopisu ZAHRÁDKÁŘ v kategorii Nejzajímavější kuriozita a Největší výpěstek a tradiční vyhlášení výsledků 13. ročníku soutěže "KŘIŠŤÁLOVÉ JABLKO".
Po celý den bude v pavilonu časopisu Zahrádkář (pavilon G) speciální poradna.
Vystoupí kapela THE BOOM and Beatles žije, zazpívá kapela VOICE a moderátor ZDENĚK LUKESLE Vás provede celým dnem.
PONDĚLÍ 12.9.
DEN S RODINNÝM STŘÍBREM

Finále a vyhlášení vítězů 14. ročníku soutěže ZELÍ ROKU 2022 se Zelinářskou unií Čech a Moravy, o.s.
Vyhlášení soutěže O NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA V ÚSTECKÉM KRAJI.
Zazpívat Vám přijede JITKA ZELENKOVÁ, zahraje litoměřická kapela NO NAME LT a moderátorem dne bude ZDENĚK LUKESLE.
ÚTERÝ 13.9.
DEN S BABOUKY

Nejstarší jihočeská dechovka přijede tradičně na Zahradu Čech
- BABOUCI. Vystoupí vítěz INTERPORTA - Eva Suková uměleckým jménem Blondýna. Bavit Vás bude ZDENĚK LUKESLE a program zpestří oblíbená kapela NO NAME LT.
STŘEDA 14.9.
DEN S ČESKÝM ROZHLASEM

Vystoupí český zpěvák a muzikálový showman JOSEF VÁGNER, popový zpěvák a muzikálový herec PAVEL VÍTEK a český zpěvák a producent MILAN DROBNÝ. Dále vás čeká vystoupení Davida Deyla, představí se Marcel Zmožek, Stanislav Hložek, Jana Chládková a PONTIAC.
Celým dnem Vás provede moderátor Českého rozhlasu.