Úvod » O nás

O nás - KKC

Prostory KKC slouží k pořádání akcí nejrůznějšího charakteru, jako jsou plesy, koncerty, zábavné pořady, taneční kurzy, akce pro děti i seniory, výstavy, degustace, semináře, workshopy, školení či konference. KKC také dlouhodobě pronajímá prostory tanečního a pohybového studia a baletního sálu.

Během roku 2021 se v Kulturním a konferenčním centru uskutečnil 1 ples, 2 prodloužené, 1 divadelní představení a také 5 koncertů, z nichž největší návštěvností se chlubí vystoupení Pokáče. Milovníkům hudby jistě neunikly ani 4 koncerty Litoměřického varhanního léta, které navštívilo celkem 456 diváků. Dětem KKC připravilo sérii Letních čtvrtků, na něž zavítalo během léta celkem 472 návštěvníků. V atriu a na hradním nádvoří se konal jarmark hned třikrát během roku. V degustační místnosti se stihlo uskutečnit 7 degustací s podtitulem Povídání o víně. A na Expozici českého vinařství zavítalo celkem 384 návštěvníků za rok. Na hradní galerii se v roce 2021 vystřídalo 8 výstav.

Stále zůstává v platnosti to, že se změnil pohled na tradiční průběh akcí, kdy nastal částečný přesun kulturního dění do online světa. To pro nás není příznivá zpráva. My potřebujeme živé diváky. Navíc omezení, se kterými jsme se v letošním roce potýkali, výrazným způsobem zkomplikovala možnost zorganizování akcí „pro všechny“.

Přestože neproběhla první polovina roku, snažili jsme se řadu zrušených akcí přesunout a uspořádat je v náhradním termínu. Atraktivní novinkou se staly například letní maturitní plesy. Jakmile to situace dovolila, vrátili jsme se k tradičním akcím, které v předchozím roce neproběhly vůbec, jako například Litoměřické varhanní léto. V polovině léta pak proběhl na litoměřickém Mírovém náměstí Velký letní koncert, který obohatil vystoupením Pavel Šporcl. V září pak toto náměstí ožilo podruhé – vrátilo se Vinobraní, jedna z největších a nejočekávanějších akcí v Litoměřicích. Vinobraní dostalo nový kabát – bylo rozšířeno na 8 pozic po městě a návštěvník měl tak možnost zažít putování za vínem. I takto významná a velmi navštěvovaná akce byla zabezpečena tak, aby byla všechna potřebná nařízení dodržena.

V prostorách kulturního domu proběhla řada představení, několik koncertů, vrátili jsme se k tanečním kurzům pro mládež, ty ale nestihly svůj očekávaný závěr v podobě tradičního věnečku, který se měl uskutečnit na začátku prosince. Součástí kulturního domu je i úniková hra s názvem Ukradená premiéra, ojedinělý projekt, který v blízkém okolí není. Umožňuje tak zasáhnout širokou cílovou skupinu nejen zábavným charakterem, ale také edukativní podstatou.

Prostory hradu byly využity k výstavám, pravidelným degustacím, charitativním projektům i pěveckým vystoupením. Hrad Litoměřice je oprávněně považován za svatostánek českého vinařství – o čemž hovoří velmi zajímavá a interaktivní Expozice českého vinařství, která popisuje příchod vinařů do české země a zároveň dává návštěvníkovi možnost ochutnat lahodné moky z lokality označované jako česká vinařská oblast.

Konec roku se nesl v temném stínu, protože přesně pár hodin nás dělilo do startu vánočního veselí v podobě Rozsvícení vánočního stromu a následných adventních či vánočních trhů, které se nakonec z důvodu vládních protiepidemických nařízení neuskutečnily. Přesto si myslím, že obohacená vánoční výzdoba Mírového náměstí potěšila všechny milovníky vánočního období. Letošní novinkou byla světelná kašna a obří světelní andělé. Přestože trhy nemohly proběhnout, aktivity pro děti nechyběly – Ježíškova pošta, soutěž o Nejhezčí vánoční stromeček či vánoční kvíz, tím vším se mohli lidé před Vánocemi zabavit.

Zvýhodněné vstupné!

Kupte si vstupenky na jarní výstavu Tržnice Zahrady Čech v předprodeji za zvýhodněnou cenu.

Předprodej