Litoměřické svátky hudby s Václavem Hudečkem

Hudební festival Litoměřické svátky hudby, který se každoročně koná na konci léta, oslaví v letošním roce již 12. ročník. 

V srpnu se nadšenci klasické hudby mohou těšit na dva koncerty Litoměřických svátků hudby s houslovým virtuosem Václavem Hudečkem. Program 12. ročníku osloví nejen znalce vážné hudby, ale potěší a inspiruje i široké publikum. Těšit se můžeme na skladby barokních mistrů jako A. Vivaldi, J. S. Bach a G. P. Händel, stejně jako na klasické operní árie.

První koncert se uskuteční v pátek 23. srpna od 19 hodin na Hradě Litoměřice. Tento večer nabídne unikátní spojení klasické a moderní hudby v podání Václava Hudečka a souboru Cello Republic, složeného z výjimečných violoncellistů.
Druhý koncert se bude konat v sobotu 24. srpna od 19 hodin v kostele Všech svatých v Litoměřicích. Kromě Václava Hudečka vystoupí také aktuální vítěz Luhačovické akademie, sopranistka Helena Hozová a komorní orchestr Barocco sempre giovane.
O festivalu: 
Festival vznikl před 11 lety ve spolupráci s organizátory pražských Svátků hudby pod uměleckou záštitou Václava Hudečka v krásném historickém městě Litoměřice. Z původně plánované akce určené pro milovníky klasické hudby pouze v regionu se brzy stala jedna z nejrespektovanějších akcí svého druhu v České republice. Litoměřické svátky hudby za to vděčí nejen vytříbené a naprosto originální dramaturgii vystavěné vždy pro každý konkrétní ročník a exkluzivně pouze pro tuto příležitost, vynikajícím sólistům, z nichž mnozí patří ke světové špičce, renomovaným orchestrům a souborům, pečlivé a poctivé organizační práci, ale také díky skvělému a věrnému litoměřickému publiku, které svou každoroční obdivuhodnou účastí dokazuje, že špičková klasická hudba do Litoměřic nepochybně tradičně patří.

Pátek 23. 08. 19:00

Litoměřické svátky hudby - 1. koncert

12. ročník

Vstupné: 690 Kč

detail

Sobota 24. 08. 19:00

Litoměřické svátky hudby - 2. koncert

12. ročník

Vstupné: od 550 Kč

detail