Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

27
Únor
Středa

19:00

2DPromítáme ve 2D

Zkáza Dejvického divadla

komedie, sitcom / 6 x 30 min. / Český film

Režie: Miroslav Krobot. Hrají: Miroslav Krobot, Ivan Trojan, Simona Babčáková, Lenka Krobotová, Václav Neužil, Jaroslav Plesl, Martin Myšička, Klára Melíšková, David Novotný, Hynek Čermák, Martha Issová a další.


Vstupné: 290 Kč, FK a Karta věrného diváka 250 Kč

 
 

Hlídat tuto akci

 

Seriálový maraton exkluzivně v kinech! Jeden jediný večer s jinak nedosažitelným divadlem!

 

Zkáza Dejvického divadla míří do kin. V exkluzivní předpremiéře zahrají vybraná kina celý seriál České televize v jednom jediném večeru - 27. února 2019! V režii Miroslava Krobota se v šestidílné televizní sérii představí celé Dejvické divadlo. A všichni herci a další zaměstnanci v něm budou hrát sami sebe, vzkazují tvůrci seriálu.

Vedení slavného a kultovního Dejvického divadla je vystaveno nečekané existenční zkoušce. Tato kulturní instituce nezíská grant na svou činnost a je postavena do situace, kdy se musí v daleko větší míře starat sama o sebe, tedy sehnat peníze na svůj provoz a přitom neslevit ze svých uměleckých ambicí. Tak začíná šestidílný komediální seriál, jehož hlavním a jediným hrdinou je kolektiv Dejvického divadla. Existence populární divadelní scény neodvratně míří ke zkáze.

Během půl roku mezi tím, kdy vznikla první verze scénáře a kdy jsme začali natáčet, měli herci ke svým postavám spoustu připomínek, které poté Ondřej Hübl a Miroslav Krobot zapracovali do finálního textu. Zároveň byl při natáčení určitý prostor pro improvizaci, takže spousta replik vznikla až na place a u stolu při psaní by se ani vymyslet nedaly,“ prozrazuje umělecký šéf Dejvického divadla Martin Myšička a kreativní producentka České televize Kateřina Ondřejková jej doplňuje: „Seriál nesleduje osudy jednotlivých postav v čase, ale uvidíme šest samostatných příběhů. V každém díle se řeší aktuální krizová situace ohrožující samu existenci souboru a s přibývajícím počtem dílů se krize divadla prohlubuje. Musím říct, že pro ansámbl Dejvického divadla mám velikou slabost. To divadlo má svoje kouzlo, řekněme, něco jako ‚duch Dejvického divadla’ který v seriálu hraje také svoji roli, a ne malou.“

 

Trailer k filmu