Víno Ústeckého kraje 2024

DVOJNÁSOBNÝM VÍTĚZEM 3. ROČNÍKU SOUTĚŽE VÍNO ÚSTECKÉHO KRAJE JE ŽERNOSECKÉ VINAŘSTVÍ 

Vítězem 3. ročníku soutěže Víno Ústeckého kraje se stalo Žernosecké vinařství. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. Odborná porota hodnotila několik desítek vzorků vín od dvanácti vinařství z Ústeckého kraje. První místo obsadily Ryzlink Rýnský a Svatovavřinecké víno z Žernoseckého vinařství.

Třetí ročník soutěže Víno Ústeckého kraje se uskutečnil dnes, 2. května, v prostorách Hradu Litoměřice. Do soutěže se mohla zapojit pouze ta vinařství, jejichž hrozny pochází z Ústeckého kraje. V kategorii bílých vín se jako absolutní šampion prosadil Ryzlink Rýnský, ročník 2022, pozdní sběr z Žernoseckého vinařství, který nejen že od poroty získal nejvyšší bodové hodnocení, ale i své místo obhájil v závěrečném rozstřelu. V kategorii červených vín pak zazářilo žernosecké Svatovavřinecké, ročník 2022, jakostní víno odrůdové.

Celá soutěž se nesla v komorním a přátelském duchu. Mimo odborné pětičlenné poroty se soutěže zúčastnili starosta města Litoměřice Radek Löwy, místostarosta Jiří Adámek a ředitelka Městských kulturních zařízení Litoměřice Michaela Mokrá.

„Pro místní vinaře představuje soutěž Víno Ústeckého kraje skvělou příležitost k prezentaci vín a zároveň soutěžení o ocenění. Tento rok jsme přidali novou kategorii, a to Červené víno Ústeckého kraje, což otevřelo dveře dalším soutěžícím a rozšířilo možnosti prezentace regionálních vín. Děkuji Ústeckému kraji za vloženou důvěru v organizovaní této akce, a také všem vinařům, kteří se do soutěže zapojili a doufám, že svá vína přihlásí i do příštího ročníku,“ sdělila ředitelka Michaela Mokrá.