FILIP GROHMAN - výstava obrazů

Od: Neděle 26. června 2022 09:00
Do: Čtvrtek 28. července 2022 17:00

HRAD LITOMĚŘICE

Cesty

Výstava obrazů s názvem CESTY / FILIP GROHMAN (nar. 20.12.1998)

Slovy autora:
Jmenuji se Filip Grohman, je mi 23 let a žiji v Litoměřicích. Od narození jsem na invalidním vozíku a mám poruchu růstu. Studoval jsem tři roky na Střední škole pedagogické, hotelnictví a služeb Litoměřice. Mám spousty zájmů, například mezi ně patří: návštěva divadel, výtvarné umění, cestování a sbírání turistických vizitek. Tyto mé zájmy mně vždy inspirují při mé výtvarné tvorbě.
V roce 2017 – 2018 jsem si zahrál, ve třech dílech EPI roli v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. V seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 mám občas vidět i jeden ze svých prvních obrazů.
První výstava se konala v roce 2019 v Ploskovickém zámku s názvem ,,Za oponou“.
Druhá výstava se konala v roce 2020 v Ploskovickém zámku s názvem ,,Zámek“.
Třetí výstava se koná nyní v roce 2022 na hradě v Litoměřicích s názvem ,,Cesty“.              

Proč zrovna ,,Cesty“?
Rád od malička cestuji a poznávám zajímavá místa po celé České republice. Je spousta krásných a zajímavých výletů, které prostě stojí za to je namalovat. Již třikrát se povedlo spojit moje zájmy s uměním. Letos se povedlo spojit výtvarné umění s cestováním, což je super věc.

Tato výstava se jmenuje ,,Cesty“ a skládá se z několika obrazů s cestovatelskou tématikou. Byl bych rád, kdyby nějaký můj obraz někoho z Vás inspiroval k  návštěvě daného výletu.

Kromě malby se věnuji i grafice. Tyto dvě techniky mě baví nejvíce. Vyzkoušel jsem i práci s keramikou a další možnosti výtvarného vyjádření, ale kvůli špatnému pohybu rukou, je pro mě malba nejvíce přijatelná. Můj způsob tvorby je trochu jiný, než jsou klasické postupy při malbě. Společně s mým učitelem hledáme možnosti, jak co nejlépe ztvárnit mé nápady. Nejlépe se mi to daří pomocí strukturální malby. Pracuji s netradičními materiály, který by většina lidí již asi dávno vyhodila.
Skoro pokaždé je základem obrazu dřevěná deska, ale používám i plátno, nebo papír. Samotný obraz je pak namalován olejovými barvami.

Výstava se koná již po třetí, nyní však v jiném  prostoru, než byly dvě předchozí. Vůbec však nevadí, jelikož si cením každého prostoru, kde je možnost mé práce vystavovat a ještě více si cením každého návštěvníka, který mojí výstavu navštíví, jelikož si najde trochu ze svého času.

A mě už nezbývá nic jiného, než Vám popřát pěknou návštěvu Litoměřického hradu a doufám, že moje výstava ,,Cesty“ se Vám bude alespoň trochu líbit. A když mi zanecháte Váš názor, nebo nějaký vzkaz v knize hostů, tak si každý rád přečtu.

Filip Grohman

Aktuálně v  MKZ Litoměřice

Neděle 27. 11. 10:00

Michalovi mazlíčci - Michal Nesvadba

Divadelní představení / 55 min. 2DPromítáme ve 2D

Vstupné: 250,- Kč

detail

14. 06. - 20. 08.

Výstava SOLITAIRES

Alena Dědicová

18. 07. - 22. 08.

Letní tvůrčí pondělky

Tradiční prázdninové tvůrčí pondělky

Vstupné: V detailu...

Celý program