Úvod » Program

Katedrála sv. Štěpána

2. koncert LVL

Středa 28. července 2021 19:00

Vstupné: 190 Kč

30. ročník mezinárodního hudebního festivalu

Drahomíra Matznerová - varhany
Vystudovala Pražskou konzervatoř pod vedením profesora Jana Hory a Akademii múzických umění ve třídě profesora Jaroslava Tůmy. Těžištěm jejího repertoáru je romantická a moderní hudba se zvláštním zaměřením na francouzskou varhanní literaturu 19. a 20. století. Na všech pódiích, kde vystupovala, byla vysoce ceněna odbornou kritikou. Drahomíra Matznerová je zároveň vyhledávanou komorní hráčkou, kde spolupracuje s předními pěveckými i instrumentálními sólisty. Od roku 1995 působí jako titulární varhanice v kostele Panny Marie Vítězné v Praze na Malé Straně. Od roku 1996 je také varhanicí v obřadní síni Novoměstské radnice

Vladimír Rejlek - trubka
Prof. Vladimír Rejlek se narodil v Táboře. Studoval na Konzervatoři a později na Akademii múzických umění v Praze. Je vítězem mezinárodní soutěže Pražské jaro 1978 a v roce 2016 byl předsedou poroty této mezinárodní soutěže v oboru trubka. Široký koncertní repertoár zahrnuje skladby všech stylových období. Je pravidelným hostem koncertních pódií u nás i v zahraničí. Od roku 1974 byl vedoucím skupiny trubek Orchestru opery Národního divadla v Praze. Vedle sólové koncertní činnosti se věnuje pedagogické práci na pražské Akademii múzických umění, kde byl v roce 2009 jmenován profesorem. V současné době na HAMU působí jako vedoucí katedry dechových nástrojů.

Více informací:  Program

Hlídat tuto akci

Aktuálně v  Kulturním centru

Čtvrtek
05. srpna 17:00

Dětský čtvrtek

Andílci v kožíšku - kontaktní ZOO, dílny

Vstupné: 60 Kč

Čtvrtek
12. srpna 17:00

Dětský čtvrtek

Pro šikovné veslaře - Slavoj Ltm

Vstupné: 60 Kč

Středa
18. srpna 19:00

3. koncert LVL

30. ročník mezinárodního hudebního festivalu

Vstupné: 190 Kč

Celý program

OTEVÍRÁME

Vážení návštěvníci, prosíme vás o dodržování podmínek stanovených Vládou ČR a o trpělivost. Věříme totiž, že se situace zlepší.

Při příchodu musí být všichni diváci schopni prokázat splnění jedné z podmínek vstupu (otevře se v novém okně).

Zavřít okno a pokračovat