Úvod » Program

PŘESUNUTO: Lakomec

Pondělí 21. října 2024 19:00

Vstupné: od 690 Kč

Divadlo K. H. Máchy

přesunuto na 21.10.

Hlídat tuto akci

Z DŮVODU NEMOCI JEDNOHO Z HLAVNÍCH PROTAGONISTŮ, KTERÝ NEMÁ ALTERNACI, SE PŘEDSTAVENÍ PŘESOUVÁ NA 21. 10. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

V úterý 18. června budeme hostit Divadlo Kalich s nesmrtelnou Molièrovou komedií Lakomec.

V inscenaci se představí Pavel Zedníček, jehož komediální mistrovství s nádechem jemné melancholie, smysl pro detail i obrovská energie jsou zárukou dalšího zajímavého pohledu na tento věčný lidský typ. Divadlo Kalich přináší Lakomce současného, bez krajek a paruk, ale s krásou a jiskrou Molièrova jazyka. Oproštěný od kudrlinek nekompromisně nastavuje zrcadlo nám samotným přesně tak, jak to s neskutečnou chutí a odhodláním dělal už sám Molière svým současníkům.

Hrají:
Pavel Zedníček, Marika Procházková,
Ondřej Novák / Aleš Petráš
Jana Švandová, Sarah Haváčová,
Roman Štabrňák / Lukáš Král
Mojmír Maděrič / Michal Pleskot,
Zdeněk Palusga / Jan Monczka
Kristián Kašpar, Lukáš Matocha 

Lakomec je jedním z nejslavnějších a nejuváděnějších děl J. B. P. Molièra. Tento mistr francouzské a světové komediografie zachytil v hlavní postavě Harpagona věčné lidské vlastnosti nezdravých tužeb, hamižností, podezíravosti a obav. Strach je to, co nás ovládá a deformuje, pokud mu podlehneme. Molièrův Lakomec není jen tím, kdo nezdravě shromažďuje peníze. Tato vlastnost je jeho chorobou. Lakota je jeho náboženstvím, světonázorem a posláním. Staví na hlavu všechno, co dělá, i vztahy s nejbližšími a dokonce také lásku. Molière Lakomce nevymyslel, zachytil typ, který tu vždy mezi námi byl a nadále bude. Převtěluje se, mění šaty, účes, stranickou příslušnost, sociální původ, ale přesto ho lze najít v každé době, v každém větším společenství.

 

 

Aktuálně v  Divadle K.H.Máchy

22. 07. - 26. 07.

Příměstský tábor

Staň se hercem a ovládni prkna, která znamenají svět.

Vstupné: 3 500 Kč

Čtvrtek 08. 08. 19:00

Co to píšeš miláčku?

Letní divadelní scéna

Vstupné: 700 Kč

detail

Středa 21. 08. 19:00

Na správné adrese

Letní divadelní scéna

Vstupné: 250 Kč

detail

Celý program