Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

09
Březen
Pátek

09:30

PEJPRBÓJ

Radim Vizváry


Vstupné: 70 Kč

 
 

Hlídat tuto akci

 

I tak obyčejný předmět, jako je kus papíru, může ožít. Dětskou představivost rozjitří malý vypravěč s velkou rolí papíru – v čistém, tvarovatelném materiálu objevuje příběhy, které papír vypráví. Vstoupí do jeho světa a tam se potká s maličkým chlapcem z papíru, který se stane jeho průvodcem v papírovém světě. Společně se pustí do jeho objevování a brzy zjistí, že skrývá napětí i nebezpečí.

Nonverbální pohádka s minimalistickou scénou pracuje s diváckou představivostí. Papír se pod rukama zkušeného loutkáře a mima Radima Vizváryho mění na fantastické výjevy z pohádkového světa, otevřenou hereckou expresí do děje vtahuje i své obecenstvo.

Námět, režie, hraje: Radim Vizváry
Kostýmní výtvarnice: Petra Vlachynská
Hudba: Matouš Hekela
Light-design: David Prokopič, Karel Šimek
Produkce: Lenka Bočková, Jakub Urban

Radim Vizváry

je mim, performer, režisér, choreograf a pedagog. Patří k nejvýraznějším mezinárodně uznávaným osobnostem současného evropského mimického divadla. Je absolventem Hudební a taneční fakulty AMU v Praze, kde dosáhl nejvyššího, doktorského vzdělání. Je držitelem Ceny Thálie 2016 a mnoha dalších ocenění u nás, v Evropě nebo USA. Roku 2014 se stal členem významných osobností Oxford Encyclopedia.

Vizváry má za sebou více než sto autorských představení, v nichž zastane roli interpreta, režiséra i choreografa. Svou uměleckou práci představil už téměř v celé Evropě, v USA, Asii a Africe. Je zakladatelem a uměleckým šéfem divadelního uskupení MIME PRAGUE, spoluzakladatelem souboru Tantehorse, ředitelem mezinárodního festivalu MIME FEST a uměleckým šéfem mezinárodního festivalu pouličního divadla v Táboře Komedianti v ulicích.

V současné době je jeho domovskou scénou Švandovo divadlo, kde uvádí představení SÓLO. Vedle toho spolupracuje s Národním divadlem v Praze jako choreograf nebo režisér. Po deseti letech se vrátil ke spolupráci s divadlem Minor, kde v letech 2000–2004 působil jako herec.

Pro děti od 4 – 6 let

 

Fotogalerie