Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

27
Únor
Úterý

19:00

AGILE QUINTET

Kruh přátel hudby / Jan Rybka, Zdeněk Svozil, Petr Pšenica, Martin Švajda, Josef Hanák


Vstupné: Kruh přátel hudby. 200 Kč/KPH 150 Kč. Bez rozlišení místa.

 
 

Hlídat tuto akci

 
Jan Rybka, Zdeněk Svozil – housle, Petr Pšenica- viola,
Martin Švajda – violoncello, Josef Hanák - kontrabas

 

Barevný zářivý a homogenní zvuk klasického kvarteta umocněný sameto­vým hlasem kontra­basu – to je deviza, kterou oplývá obsa­zení smyčcového kvintetu ve složení dvoje housle, viola, violoncello a kontrabas. 

Idea vzniku nového ansámblu se zrodila na podzim roku 2016 v hlavě violoncellisty Mgr. Martina Švajdy, který ke svým aktivitám sólocellisty, koncertního mistra, pedagoga a porotce národních i mezinárodních soutěží přidal umělecké vedení Agile Quintetu.

Věkové složení souboru napříč generacemi v sobě spojuje elán a entuziasmus mládí s vyzrálým projevem a bohatými koncertními zkušenostmi. To vše spolu s nekonvenční dramaturgií – na koncertě uslyšíte skladby od baroka do 20. století, suitu i symfonii, polku, valčík i slavné argentinské tango - přináší posluchačům pocit příjemně prožitých okamžiků.

Agile Quintet Vám přináší nádhernou hudbu světových autorů obohacenou o průzračnou intonaci, virtuózní lehkost a čirou radost z muzicírování.

________________________________________________________

Program bude dramaturgicky rozdělen na 2 části:
A. Corelli – Suita d moll,
W. A. Mozart – Divertimeno D dur K. 136
F. Mendelssohn Bartholdy – VII. Symfonie pro smyčce d moll
------------------------------
Slavné melodie a tance – B. Smetana, P.I. Čajkovskij, A. Dvořák, J. Strauss ml.,  P. Mascagni, A. Piazzolla