Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

MŠ A 1. STUPEŇ ZŠ 2018

PŘEDSTAVENÍ PRO MATEŘSKÉ ŠKOLY

A 1. STUPEŇ ZÁKLADNÍCH ŠKOL

 

ZÁŘÍ 2018 - LEDEN 2019

 

 

11.10. čtvrtek od 9:00 hod.


KDYŽ JDE KŮZLE OTEVŘÍT

Hravé divadlo

Divadelní inscenace vznikala na motivy známé české pohádky o chytrých kůzlátkách a vlkovi, kterému se nepodařilo přes veškerou snahu kůzlátka přechytračit. Kůzlátka, tak jako děti poslouchaly svou maminku a nikomu neznámému dveře neotevřely, v tomto případě lstivému vlkovi. Nápaditě s patřičnou dávkou humoru zpracované představení u kterého se pobaví nejen děti, ale i dospělí.

Délka představení: 50 min.
Určeno pro děti 3-9 let
Vstupné: 70 Kč

http://www.hravedivadlo.cz/

_________________________________________________________________________________

 

9.11. pátek od 8:30 a 10:00 hod.


POVĚSTI ČESKÉ ANEB POHÁDKY POD ŘÍPEM

Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila

POVĚSTI ČESKÉ aneb POHÁDKY POD ŘÍPEM pro hereckou dvojici HRUŠKOVÁ - PŘEUČIL zpracoval dramaturg České televize JIŘÍ CHALUPA. Tvůrčí tým divadla vytvořil poutavé a nezapomenutelné představení. Na jevišti se odvíjejí příběhy praotce Čecha, kněžny Libuše a silného Bivoje, ale i drama Ctirada a Šárky. Poutavé písničky ZDEŇKA BARTÁKA, které vtipně dokreslují situaci jednotlivých scének, si děti zpívají spolu s herci. Malí diváci se nejen pobaví vtipným řešením loutek JAROSLAVA DOLEŽALA, ale sami se také zúčastní děje na jevišti a zahrají si některou z historických postav, například Bivoje, Kazi nebo Tetu dále se děti seznámí i s kněžnou Libuší, Vlastou a Šárkou a dokonce i s urostlým Ctiradem. Toto představení je koncipováno tak, aby se při něm bavili i poučili i ti nejmenší diváci. Přestože název zní "Pověsti české", jsou to vlastně pohádky z naší minulosti. Dětem je zprostředkují veselé postavy Jiráska a Jiráskové v podání obou protagonistů.

Délka představení: cca 50 min.
Určeno pro děti MŠ a 1. st. ZŠ
Vstupné: 70 Kč

https://eva-hruskova-a-jan-preucil.webnode.cz/

_________________________________________________________________________________

27.11. úterý od 8:30 a 10:00 hod.


ČERT A KÁČA

Divadelní agentura Praha

Káča v  této pohádce je mladé, energické děvče, které slouží u panovačné a sobecké kněžny. S ovčákem Jirkou se mají rádi a chtějí se vzít, ale k tomu potřebují povolení od kněžny. Ta jim ho již  čtvrtý rok slibuje, ale stále to odkládá a odkládá... Závidí Káče její mládí a lásku a vymýšlí nejrůznější  záminky, aby ji mohla trápit a sekýrovat. Ví, že Káča moc ráda tancuje a celý rok se těší na posvícenskou tancovačku. Schválně ji v ten den zavalí prací, aby jí pokazila radost a znemožnila jít k muzice. To je poslední kapka a temperamentní Káča v spravedlivém hněvu poví kněžně od plic, co si o ní myslí. Ta v záchvatu zlosti vyhodí Káču ze služby. Když Káča osamí, z hospody je již slyšet muzika, na tancovačku nechce jít sama. A tu se zčistajasna objeví neznámý pocestný a dá se s Káčou do řeči. Jak si naše Káča poradí s čertem? Jakou roli sehraje v našem příběhu Jirka, odhodlaný se postavit za svoji Káču a jak to dopadne s vytouženou svatbou? To se dozvíte v představení.

Představení vás provede řadou písniček, zasmějete se veselým scénám, například s čertovským
vrátným u pekelné brány, pobaví vás i další čertův převlek, budete fandit rázné, ale upřímné Káče
a překvapí vás, jak to dopadne se závistivou a domýšlivou kněžnou.

Délka představení: 55 min.
Určeno pro děti od 5 do 10 let
Vstupné: 70 Kč

https://www.dappraha.cz/

_________________________________________________________________________________

12.12. středa od 8:30 a 10:00 hod.


O KAČENCE A RARÁŠKOVI

Divadlo Láryfáry

Pohádka o hubaté švadlence Kačence, Kubovi a poťouchlém Raráškovi Vás provede celým rokem. Během jedné hodiny děti zábavnou formou prožijí všechna roční období - jaro, léto, podzim, zimu. Připomenou si lidové zvyky, svátky, tradice, písně i říkadla, která se u nás tradují již celá století. Děti můžou společně s Raráškem čarovat a prožívat tak veselý příběh o lásce Kuby a Kačenky. Pojďme tedy spolu oslavit vítání jara, velikonoce, žně, jarmark, sv. Mikuláše, sv. Lucii a dokonce i Štědrý den.

Délka představení: 55 min.
Určeno pro děti od 4 let a děti ZŠ (1. - 4. třída)
Vstupné: 70 Kč

https://www.divadlolaryfary.cz/

_________________________________________________________________________________

18.12. úterý od 8:30 a 10:00 hod.


VÁNOCE V HIMALÁJÍCH

Divadlo Krabice Teplice

Příběh autorského divadla o Elišce, která je na výletě v Himalájích, zabloudí...a právě začínají Vánoce.

Délka představení: 50 min.
Určeno pro děti MŠ a 1. st. ZŠ
Vstupné: 70 Kč

_________________________________________________________________________________

17.1. čtvrtek od 8:30 a 10:00 hod.


MAKOVÁ PANENKA A MOTÝL EMANUEL

Liduščino divadlo

Ve třech příbězích uvidíte, jak Maková panenka potkala motýla Emanuela, kterému hned kos ukradne cylindr. Ve druhém příběhu ušije Makové panence novou sukýnku Náprstek Pichpic. Nakonec panenku unese do svého hnízda Veverka Barka a Emanuela zase uloví pavouk Karkoška. V půvabné pohádce jsou veselé písničky. Podle dědiců autorských práv patří naše dramatizace k nejlepším dramatizacím prozaických textů Václava Čtvrtka.

Délka představení: 60 min.
Určeno pro děti od 3 do 9 let
Vstupné: 70 Kč

https://liduscino-divadlo.webnode.cz/