Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Loutkový festival

 Loutkový festival v Litoměřicích již pošestnácté!

3. 3. - 10. 3. 2019

XVI. LITOMĚŘICKÝ LOUTKOVÝ FESTIVAL

________________________________________________________________________________________

4.3. PONDĚLÍ OD 9:30

ZAJÍČEK A VELKÁ MRKVOVÁ ZÁHADA

Divadlo 100 Opic

Zajíček Kuliferda pěstuje mrkev. Věřte, že se na záhonku dost nadře, ale dělá to rád. Jenomže jednoho dne se mrkev ztratí. Někdo ukradl zajíčkovi papání. A to se nedělá! Avšak zloděj se přepočítal. Protože Kuliferda je také velký detektiv. A kupodivu - začne to pouhou mrkví a skončí záchranou celého království. Hudební a interaktivní pohádka i pro nejmenší děti.

Určeno pro MŠ a 1. st. ZŠ
Vstupné: 70 Kč

____________________________________________

5.3. úterý OD 9:30

DÁŠENKA ČILI ŽIVOT ŠTĚNĚTE

Divadlo Scéna Zlín

Když se to narodilo, bylo jenom takové bílé nic, do hrsti se to vešlo; ale anžto to mělo pár černých ušisek a vzadu ocásek, uznali jsme, že je to psisko a protože jsme si přáli psí holčičku, dali jsme jí jméno Dášenka.

Jeden z nejoblíbenějších dětských příběhů od Karla Čapka nyní na jevišti.

http://www.divadloscena.cz/hrajeme/item/256-d%C3%A1%C5%A1enka-%C4%8Dili-%C5%BEivot-%C5%A1t%C4%9Bn%C4%9Bte

 • Autor: Karel Čapek
 • Délka představení: cca 50 minut bez přestávky
 • Režie: Konrád Popel
 • Hrají:
  Dášenka - Hana Mrázková
  Karel Čapek aj. - Radek Novotný / Václav Vítek
  Hlas přírody aj. - Radim Bánovský / Dalibor Dufek 
 • Hudba: Martin Peřina
 • Scéna a kostýmy: Alžběta Hanzlová
 • Choreografie: Tomáš Sukup

Určeno pro děti MŠ a 1. st. ZŠ
Vstupné: 70 Kč

_________________________________________________________________________

6.3. středa OD 9:30

Z TAJNÉHO DENÍČKU SMOLÍČKA PÉ

Divadlo Damúza

Svět je jako gramofonová deska a otázkou je, do jaké dráhy se jehla zarazí. Když k Jeskyňkám, tak jste Smolíček... Však to znáte, poslouchat rodiče je někdy těžké, zvlášť, když je táta jelen. Ke všemu trochu staromódní, který neumí připravit pořádnou oslavu s tancem a dortem. Koho by bavilo být na své narozeniny sám? A Jeskyňky jsou tak dobré tanečnice, ach...

https://youtu.be/6cOgPrz7MmI

Určeno pro děti od 6 let a jejich rodiče

Vstupné: 70 Kč

____________________________________________________________________________________

7.3. čtvrtek OD 9:30

VĚTRNÁ POHÁDKA

Divadlo Teátr-Šmíd

Podivín Větrovec cestuje po světě. Kam ho vítr zavane, tam o něm vypráví. Vypráví pohádku o dětech od větrného mlýna. Když jednou vítr ustane a dlouho bezvětří trvá, vydají se do světa, hledat krále větru. Průvodcem jim je kohout z korouhvičky a ten jim dá tuto hádanku: „Kdo je králem větru a kde přebývá? Kde se nejvzácnější, a nejmocnější vítr ukrývá?“ Jaká dobrodružství na cestě potkají? Najdou krále větru?

Komunikativní představení s písničkami a milým humorem.

Kulisu namalovala Simonetta Šmídová, loutky vyřezal Jan Růžička, režie – Stanislava Kočvarová.

Délka představení: cca 50 min.

https://youtu.be/Intwe7kB3ws

Určeno pro děti od 3 let
Vstupné: 70 Kč

_____________________________________________________________________________________

8.3. pátek OD 9:30

O ZATOULANÉ PÍSNIČCE

Divadlo Matýsek

Písnička...často má magickou moc. Dokáže nás rozveselit, potěšit, dojmout. Pojďte s námi v naší nové pohádce nahlédnout do tajemství, jak asi taková písnička vzniká...
V pohádkovém hudebním příběhu se spoustou tradičních i netradičních loutek se potkáme s krejčím Ondrou. Ten si při práci rád zpívá a občas si i nějakou písničku složí. Žije se svou Písničkou spokojeně ve své skromné chaloupce, jenže... Jednoho dne se Písnička rozhodne, že už jí malá chaloupka nestačí a vyrazí za slávou do světa. Tam potká mocného čaroděje a začnou se dít věci...
Také Vás zajímá, jak to všechno dopadne?
 
(Pohádkový příběh srozumitelnou formou ukazuje dětem, jak vzniká písnička a co vše ji může v životě potkat. Vysněným cílem představení je ukázat dětem sílu a krásu jednoduché, poetické a poctivé písničky).


Pohádka je vhodná pro děti od 3 let, pro MŠ a I.stupeň ZŠ
Délka představení cca 45minut
Hrají: Michal Vaněk a loutky
Scénář, hudba, režie, návrh scény - Michal Vaněk
Výtvarno, spolupráce na režii - Zuzka Nováková
Kulisy - Pavel Marian Šťastný a Michal Vaněk
Loutky - David Velčovský

Vstupné: 70 Kč

___________________________________________________________


9.3. SOBOTA OD 10:00

SNĚHURKA A SEDM TRPASLÍKŮ

Divadlo Víti Marčíka

Jedna z nejstarších her našeho divadla. Poprvé ji shlédly děti v MŠ Lipenská v Českých Budějovicích 13. září roku 1993 v 8.30. K dnešnímu dni má tato inscenace za sebou 2364 repríz (plus mínus 299, shovívavý čtenář promine), v nichž se po boku mého otce postupně vystřídalo několik spoluhráčů : Katřina Walterová-Šusterová (v letech 1993 - 1996), Josef Kašpar a Alena Švecová - Kašparová (1996-1999) a od roku 2000 Pavel Šmíd. No a nyní začal s tátou tahat za provázky i náš Jarda.

Představení se zúčastnilo několika zahraničních i tuzemských festivalů (např. Festival evropských nezávislých divadel v Košicích, Fera de títelles v Léridě, Titirimundi v Segovii, Festival internacional de títeres v Tolose, Lutkovne gledališčě v Mariboru, Marionnettes Universelles v Charleville- Mézieres,..) Dvakrát si přivezlo ocenění: cena za nejlepší dětské představení (z festivalu v Tolose, 3.12.2005), Drac d´Or - cena pořadatelů (Ferra de titelles de LLeida 2010). Na zahraničních štacích Sněhurka k divákům promlouvala španělsky a česky se slovinským, francouzským, polským a italským "situačním překladem" Pavla Šmída.

 

Scénář, režie a hudba: Vítězslav Marčík
Výprava: Simonetta Šmídová, Jan Růžička
Výroba loutek: Josef Hanush, Petr Sláma
Účinkuje: Vítězslav Marčík a Jaroslav Marčík

 

Vstupné: 70 Kč

Po představení následuje výtvarná dílna. Vstupné: 40 Kč.

_______________________________________________________________________________________

9.3. SOBOTA OD 15:00

PEJPRBÓJ

Radim Vizváry

V dětské představivosti ožívá i tak obyčejný každodenní předmět, jakým je kus papíru. V našem představení ji rozjitří malý vypravěč s velkou papírovou rolí. Zatímco zkoumá tento čistý, tvarovatelný materiál, objevuje příběhy, které papír vypráví. Vstoupí do jeho světa a tam se potká s maličkým chlapcem, který se stane jeho průvodcem v papírovém světě. Společně se pustí do jeho objevování, aby brzy zjistili, že může skrývat i napětí a nebezpečí.

Nonverbální pohádka s minimalistickou scénou pracuje s diváckou představivostí. V představení Pejprboj se pod rukama zkušeného loutkáře a mima Radima Vizváryho papír mění na fantastické výjevy z pohádkového světa a svou otevřenou hereckou expresí do děje zve i dětské obecenstvo.

 

Koncept, režie a hraje:  Radim Vizváry

Kostýmní výtvarníce: Petra Vlachynská

Hudba: Matouš Hekela

Light – design: David Prokopič, Karel Šimek

Produkce: Ilona Hájková

Vstupné: 70 Kč.

_______________________________________________________________________________________

10.3. NEDĚLE OD 15:00

MAUGLÍ

Divadlo U staré herečky

Na motivy Knihy džunglí Rudyarda Kiplinga. Inscenace, ve které je místo slov akce. Mauglí – to je indická džungle, divoké šelmy, zákeřní plazi, ztracené dítě a jedna housenka…

Mauglí se ocitne uprostřed džungle plné nástrah a nebezpečí. Co si dítě, které ani pořádně nemluví, má počít ve světě vlků, hadů, tygrů a jiných obrovských zvířat, s nimiž si i dospělý poradí jen stěží. Dokáže uprostřed divočiny přežít malý kluk? Jenže příroda je mnohem pestřejší a zajímavější, než se nám na první pohled zdá! Mauglího v džungli najde vlk. Ten pochopí, že se o Mauglího někdo musí postarat. Má hlad? Že by měl chuť na kostičku? Ne, med bude lepší. Do věci se vloží medvěd, který se stane Mauglího opatrovníkem. Mauglí se ale musí naučit přežít sám, a tak se vydává na výpravy do džungle. Postupně pochopí, že život v divočině vyžaduje moudrost a bystrost, i když zpočátku ho z prekérních situací zachraňuje medvěd, který skrytě hlídá Mauglího na každém kroku. Vypadalo by to jako ráj, kdyby v okolí nekroužil zlý tygr…

Příběh o odvaze a přátelství se neobejde bez napětí a trochu nebezpečí, ale určitě se obejde bez zbytečných slov.

Ve výpravné pohádce uvidíte beze slov jeden z nejhezčích příběhů malého chlapce žijícího uprostřed džungle. Jana Vyšohlídová je pokračovatelem slavné loutkoherecké rodiny. Esteticky příjemný divadelní zážitek! Jazykově bezbariérové představení!!!

REŽIE a HUDBA: Jiří Vyšohlíd

Hraje: Jana Vyšohlídová

Délka představení: cca 40 minut.

Inscenace je určena dětem z MŠ a žákům 1. - 3. ročníku ZŠ (respektive od 4 do 10 let).

Vstupné: 70 Kč.