Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Loutkový festival

 Loutkový festival v Litoměřicích již popatnácté!

5. 3. - 11. 3. 2018

XV. LITOMĚŘICKÝ LOUTKOVÝ FESTIVAL

 

6.3.2018 úterý od 9:30

JAK SI ČERTI NAMLOUVALI

Divadlo Kvelb

Pohádka vyprávějící o čertí princezně, která se chtěla vdávat, a o tom, že najít vhodného ženicha může být docela peklo. Příběh je ztvárněn nejen činoherně (postavami třech nezbedných čertic), ale taktéž využívá loutek marionet (čertí princezna a její ženich) a velkých masek (Duch trůnu, potencionální nápadníci, apod.). Scéna společně s kulisami (stěžejní prvek trůn), rekvizitami, nasvícením a muzikou prozrazuje, že se zde odehrává příběh z každodenního života v „holčičím pekle“.

Představením vás provázejí tři čertice. Ty vlastně celý příběh vyprávějí a táhnou, stejně tak i loutku čertice vdavekchtivé a loutku jejího milovaného – kdo to bude, to vybere v konkurzu na ženicha velký a mocný čertovský trůn. Koho zvolí? To se uvidí. Pomáhat budou i diváci – děti. A až zvolí vítěze, bude ho třeba pomocí několika úkolů prověřit – též interakce s publikem…

Vše nakonec dopadne dobře – pekelnou svatbou – láska, mládí, radost – by řekli někteří, ale přitom je to stále ono milé „holčičí peklo“….

Tento kus je velmi příjemně prosycen akční muzikou a tancem.

Délka Představení: cca 45 min.
Představení je určeno pro děti od 3 let.
Vstupné: 70 Kč

              

 

7.3.2018 středa od 10:00

KOCOUR MOUR A SLEČINKA VLAŠŤOVIČKA

Divadlo Kampa

Představení podle bajky brazilského autora Jorge Amada. O jednom parku, spoustě slepic, jiných zvířatech a hlavně o lásce.

Loutky, hudba, divadlo. Představení podle bajky brazilského autora Jorge Amada. O jednom parku, spoustě slepic, jiných zvířatech a hlavně o lásce.

Svět bude za něco stát
a teprve bude k žití
v den, kdy lidé uvidí,
jak se kocour mourovatý
žení s vlaštovkou.
A pak, spolu odletí…

Zdramatizovali, nacvičili, hrají: Sofia Adamová, Agáta Dušková, Martin Dušek,
Hudbu vytvořili: Štěpán Matějka, Melanie Sabel
S režií pomohla:Iveta Dušková
Scénu vytvořil: Karel Czech

Vhodné pro děti od 6 let
Délka Představení: 60 min.
Vstupné: 70 Kč


8.3.2018 čtvrtek od 9:30

O VYKUTÁLENÉM ŠTĚSTÍ

Divadlo Matýsek

Pohádkový příběh o štěstí a lenosti.

Dva skřítci Oskar a Kvído se starají o strom štěstí Kostičkovník, který musí každý den zalévat. Jednoho dne odchází Oskar předat štěstí Barunce a o strom se po tu dobu musí postarat Kvído. Jenže ten ze všeho nejraději spí a lenoší....tak se dostane k moci zlý Smůlák. Jak to všechno dopadne? To se dozvíte z naší činoherně-loutkové pohádky plné písniček....

Hrají: Michal Vaněk a Zuzka Nováková (alternace Tomáš Dokoupil)
Režie, scénář, hudba, texty: Michal Vaněk
Scénografie, kulisy, rekvizity a výtvarno: Michal Vaněk a Zuzka Nováková
Kulisy a technická spolupráce: Pavel Marián Šťastný
Loutky Štěstěny a Smůláka: David Velčovský

Pro děti od 4 – 6 let
Délka představení: 50 min.
Vstupné: 70 Kč

 

9.3.2018 pátek od 9:30

PEJPRBÓJ

Radim Vizváry

Zavítejte do papírového světa Radima Vizváryho a jeho malého papírového přítele Pejrpbóje.

I tak obyčejný předmět, jako je kus papíru, může ožít. Dětskou představivost rozjitří malý vypravěč s velkou rolí papíru – v čistém, tvarovatelném materiálu objevuje příběhy, které papír vypráví. Vstoupí do jeho světa a tam se potká s maličkým chlapcem z papíru, který se stane jeho průvodcem v papírovém světě. Společně se pustí do jeho objevování a brzy zjistí, že skrývá napětí i nebezpečí.

Nonverbální pohádka s minimalistickou scénou pracuje s diváckou představivostí. Papír se pod rukama zkušeného loutkáře a mima Radima Vizváryho mění na fantastické výjevy z pohádkového světa, otevřenou hereckou expresí do děje vtahuje i své obecenstvo.

Námět, režie, hraje: Radim Vizváry
Kostýmní výtvarnice: Petra Vlachynská
Hudba: Matouš Hekela
Light-design: David Prokopič, Karel Šimek
Produkce: Lenka Bočková, Jakub Urban

Radim Vizváry

je mim, performer, režisér, choreograf a pedagog. Patří k nejvýraznějším mezinárodně uznávaným osobnostem současného evropského mimického divadla. Je absolventem Hudební a taneční fakulty AMU v Praze, kde dosáhl nejvyššího, doktorského vzdělání. Je držitelem Ceny Thálie 2016 a mnoha dalších ocenění u nás, v Evropě nebo USA. Roku 2014 se stal členem významných osobností Oxford Encyclopedia.

Vizváry má za sebou více než sto autorských představení, v nichž zastane roli interpreta, režiséra i choreografa. Svou uměleckou práci představil už téměř v celé Evropě, v USA, Asii a Africe. Je zakladatelem a uměleckým šéfem divadelního uskupení MIME PRAGUE, spoluzakladatelem souboru Tantehorse, ředitelem mezinárodního festivalu MIME FEST a uměleckým šéfem mezinárodního festivalu pouličního divadla v Táboře Komedianti v ulicích.

V současné době je jeho domovskou scénou Švandovo divadlo, kde uvádí představení SÓLO. Vedle toho spolupracuje s Národním divadlem v Praze jako choreograf nebo režisér. Po deseti letech se vrátil ke spolupráci s divadlem Minor, kde v letech 2000–2004 působil jako herec.

Pro děti od 4 – 6 let
Vstupné: 70 Kč

 

 

 

 

 

 


 

10.3.2018 sobota od 10:00

ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA

Divadlo Matky Vackové

Klasická pohádka o Šípkové Růžence, králi, královně a sudičkách dobrých, až na tu jednu, uraženou, nepřející. Hrají půl metru veliké loutky,  přes metr sedmdesát vysocí herci a to vše v kulisách opravdového hradu!

Výtvarnice: Mariam Charibian. Loutky: Dan Flek. 
Kostýmy: Lubomíra  Červenková. 
Na motivy lidové pohádky přepsala a zrežírovala D.Vacková.
Hrají a zpívají Daniela Vacková a Filip. J. Zvolský. 
Písně: František Hacker kapelník KTO.
Pro děti od 3 let
Vstupné: 70 Kč

 

10.3.2018 sobota od 15:00

POHÁDKA O KŮZLÁTKÁCH

Divadlo Kejkle

 

Barevná pohádka o nezbedných kůzlátkách, starostlivé mamince a hloupém vlkovi, který se pro svoji " večeři" stane strýčkem, pirátem a nakonec uklízečkou, ale i tentokrát  jej kůzlátka prokouknou a všechno dobře dopadne.

Pro děti od 3 let
Vstupné: 70 Kč

11.3.2018 neděle od 10:00

POHÁDKA O PEJSKOVI A KOČIČCE

Divadlo Tondy Novotného

Jak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech.
Inspirováno knihou Josefa Čapka.

Představení se hraje s velkými loutkami a je propojeno písničkami.

Spolu s pejskem a kočičkou jsme pro Vás připravili tři veselé příběhy:
- O pejskovi a kočičce, jak si myli podlahu
- O pyšné noční košilce
- Jak si pejsek a kočička dělali k svátku dort

Vhodné pro děti od 3 let.

Vstupné: 70 Kč.

11.3.2018 neděle od 15:00

TURNAJ KRÁLE KARLA

Divadlo Damúza

Zveme vás na turnaj, kde se vy a vaši rytíři utkáte v různých disciplínách a tak odhalíte neznámou tvář Karla IV. Jaký vlastně Karel IV. byl? Byl jako my nebo byl něčím jiný? Hrál si a zlobil? Měl smysl pro humor? Chodil do školy, a co se tam vlastně učil? V kolika letech se poprvé oženil? Co je to relikvie a měl Karel IV. nějakou? Jaký plán měl s českou zemí? A co vy…, stali byste se také králem a císařem? Vydejte se s námi životem Karla IV., do doby kdy žil, do Prahy, kterou proměňoval.

Vhodné pro děti od 6 let a jejich rodiče

délka představení: 45 minut