MŠ A 1. STUPEŇ ZŠ 2018

PŘEDSTAVENÍ PRO MATEŘSKÉ ŠKOLY

A 1. STUPEŇ ZÁKLADNÍCH ŠKOL

 

ÚNOR - ČERVEN 2018


 

 

28.2.2018 středa od 9:30 hod.

O PRINCEZNĚ, LUCIÁŠOVI A MAKOVÝCH BUCHTÁCH

CziDivadlo

Tato klasická, romantická pohádka pro děti od 3 do 11 let má za sebou přibližně 150 úspěšných repríz po Čechách a na Moravě a je opět na našem repertoáru od jara 2017.

Pohádka vypráví o princezně Albertině, která by se ráda vdávala, o čertovi Luciášovi, vrchním správci pekelného nepořádku, který si hledá nevěstu a o tom, co se všechno stane, když se spolu setkají. Zvítězí peklo a nebo láska?

Veselá pohádka s písničkami v sobě ukrývá ponaučení o tom, že odvaha, malý čin a laskavá mysl, spolu s vírou v kouzelné proměny, umí dělat opravdové zázraky.

Děti uvidí poutavý příběh, mohou se nechat unášet dějem klasické pohádky i živě reagovat. Výpravná scéna, rekvizity, téměř muzikálové melodie písniček a neobvyklá zápletka, je pobaví a zaujme.

Pro děti od 3 do 11 let
Délka představení: 50 min.
Vstupné: 70 Kč

 

 

 

15. LOUTKOVÝ FESTIVAL“

 

6.3.2018 úterý od 9:30

JAK SI ČERTI NAMLOUVALI

Divadlo Kvelb

Pohádka vyprávějící o čertí princezně, která se chtěla vdávat, a o tom, že najít vhodného ženicha může být docela peklo. Příběh je ztvárněn nejen činoherně (postavami třech nezbedných čertic), ale taktéž využívá loutek marionet (čertí princezna a její ženich) a velkých masek (Duch trůnu, potencionální nápadníci, apod.). Scéna společně s kulisami (stěžejní prvek trůn), rekvizitami, nasvícením a muzikou prozrazuje, že se zde odehrává příběh z každodenního života v „holčičím pekle“.

Představením vás provázejí tři čertice. Ty vlastně celý příběh vyprávějí a táhnou, stejně tak i loutku čertice vdavekchtivé a loutku jejího milovaného – kdo to bude, to vybere v konkurzu na ženicha velký a mocný čertovský trůn. Koho zvolí? To se uvidí. Pomáhat budou i diváci – děti. A až zvolí vítěze, bude ho třeba pomocí několika úkolů prověřit – též interakce s publikem…

Vše nakonec dopadne dobře – pekelnou svatbou – láska, mládí, radost – by řekli někteří, ale přitom je to stále ono milé „holčičí peklo“….

Tento kus je velmi příjemně prosycen akční muzikou a tancem.

Délka Představení: cca 45 min.
Představení je určeno pro děti od 3 let.
Vstupné: 70 Kč

              

 

7.3.2018 středa od 10:00

KOCOUR MOUR A SLEČINKA VLAŠŤOVIČKA

Divadlo Kampa

Představení podle bajky brazilského autora Jorge Amada. O jednom parku, spoustě slepic, jiných zvířatech a hlavně o lásce.

Loutky, hudba, divadlo. Představení podle bajky brazilského autora Jorge Amada. O jednom parku, spoustě slepic, jiných zvířatech a hlavně o lásce.

Svět bude za něco stát
a teprve bude k žití
v den, kdy lidé uvidí,
jak se kocour mourovatý
žení s vlaštovkou.
A pak, spolu odletí…

Zdramatizovali, nacvičili, hrají: Sofia Adamová, Agáta Dušková, Martin Dušek,
Hudbu vytvořili: Štěpán Matějka, Melanie Sabel
S režií pomohla:Iveta Dušková
Scénu vytvořil: Karel Czech

Vhodné pro děti od 6 let
Délka Představení: 60 min.
Vstupné: 70 Kč


8.3.2018 čtvrtek od 9:30

O VYKUTÁLENÉM ŠTĚSTÍ

Divadlo Matýsek

Pohádkový příběh o štěstí a lenosti.

Dva skřítci Oskar a Kvído se starají o strom štěstí Kostičkovník, který musí každý den zalévat. Jednoho dne odchází Oskar předat štěstí Barunce a o strom se po tu dobu musí postarat Kvído. Jenže ten ze všeho nejraději spí a lenoší....tak se dostane k moci zlý Smůlák. Jak to všechno dopadne? To se dozvíte z naší činoherně-loutkové pohádky plné písniček....

Hrají: Michal Vaněk a Zuzka Nováková (alternace Tomáš Dokoupil)
Režie, scénář, hudba, texty: Michal Vaněk
Scénografie, kulisy, rekvizity a výtvarno: Michal Vaněk a Zuzka Nováková
Kulisy a technická spolupráce: Pavel Marián Šťastný
Loutky Štěstěny a Smůláka: David Velčovský

Pro děti od 4 – 6 let
Délka představení: 50 min.
Vstupné: 70 Kč

 

9.3.2018 čtvrtek od 9:30

PEJPRBÓJ

Radim Vizváry

Zavítejte do papírového světa Radima Vizváryho a jeho malého papírového přítele Pejrpbóje.

I tak obyčejný předmět, jako je kus papíru, může ožít. Dětskou představivost rozjitří malý vypravěč s velkou rolí papíru – v čistém, tvarovatelném materiálu objevuje příběhy, které papír vypráví. Vstoupí do jeho světa a tam se potká s maličkým chlapcem z papíru, který se stane jeho průvodcem v papírovém světě. Společně se pustí do jeho objevování a brzy zjistí, že skrývá napětí i nebezpečí.

Nonverbální pohádka s minimalistickou scénou pracuje s diváckou představivostí. Papír se pod rukama zkušeného loutkáře a mima Radima Vizváryho mění na fantastické výjevy z pohádkového světa, otevřenou hereckou expresí do děje vtahuje i své obecenstvo.

Námět, režie, hraje: Radim Vizváry
Kostýmní výtvarnice: Petra Vlachynská
Hudba: Matouš Hekela
Light-design: David Prokopič, Karel Šimek
Produkce: Lenka Bočková, Jakub Urban

Radim Vizváry

je mim, performer, režisér, choreograf a pedagog. Patří k nejvýraznějším mezinárodně uznávaným osobnostem současného evropského mimického divadla. Je absolventem Hudební a taneční fakulty AMU v Praze, kde dosáhl nejvyššího, doktorského vzdělání. Je držitelem Ceny Thálie 2016 a mnoha dalších ocenění u nás, v Evropě nebo USA. Roku 2014 se stal členem významných osobností Oxford Encyclopedia.

Vizváry má za sebou více než sto autorských představení, v nichž zastane roli interpreta, režiséra i choreografa. Svou uměleckou práci představil už téměř v celé Evropě, v USA, Asii a Africe. Je zakladatelem a uměleckým šéfem divadelního uskupení MIME PRAGUE, spoluzakladatelem souboru Tantehorse, ředitelem mezinárodního festivalu MIME FEST a uměleckým šéfem mezinárodního festivalu pouličního divadla v Táboře Komedianti v ulicích.

V současné době je jeho domovskou scénou Švandovo divadlo, kde uvádí představení SÓLO. Vedle toho spolupracuje s Národním divadlem v Praze jako choreograf nebo režisér. Po deseti letech se vrátil ke spolupráci s divadlem Minor, kde v letech 2000–2004 působil jako herec.

Pro děti od 4 – 6 let
Vstupné: 70 Kč

 

 

12.4.2018 čtvrtek od 8:30 a 10:00

POVÍDEJME SI, DĚTI

Divadlo Dětem

Tři minimuzikály na motivy pohádek Josefa Čapka (Jak si pejsek roztrhl kaťata, O pyšné noční košilce a Jak vařili dort). Netradiční podání Čapkových pohádek s veselými písničkami, které se děti během představení naučí, a samy se stanou také spolutvůrci jedné ze známých pohádek. Nejoblíbenější představení pro mladší děti, dobře se však pobaví i dospělí diváci.

Účinkují: M.Novozámská a Tomáš Krečmer, nebo Jan Pouchlý

Pro děti od 3 do 12 let
Délka představení: 60 min.
Vstupné: 70 Kč

 

 

24.4.2018 úterý od 9:30

PUTOVÁNÍ ZTRACENÉ KAPKY

ANEB CESTA TAM A ZASE ZPÁTKY

Divadlo Kapsa

Už se vám jistě stalo, že když jste si v zimě postavili sněhuláka, tak vám s příchodem jara roztál. Zbyly z něj jenom loužičky a starý rozbitý hrnec. Napadlo vás někdy, kam se ten sněhulák vlastně poděl? Jestliže vás ne, tak malého Vlastíka ano. A byl tuze smutný. Ale pak se stalo něco, co nikdo nečekal. Ten starý hrnec, co zůstal po sněhulákovi, se stal kouzelným, a to se pak začaly dít věci! Vlastík se s hrncem vydal na dlouhé putování za slzou, párou a nakonec i vločkou. Co všechno se mu stalo a co viděl, to můžete zažít i vy společně s ním. Při Putování za ztracenou kapkou se ocitneme i na severním pólu, setkáme se s Polární září, a dokonce ztroskotáme na pustém ostrově, a pak se jako zázrakem - jsme přeci v pohádce - vrátíme zpět na louku, na začátek celého putování. Jestli máte rádi dobrodružství, neváhejte a nasedejte do kouzelného hrnce a vydejte se s námi do říše fantazie a kouzel.

Činoherní výpravný dobrodružný muzikál, který je vhodný jako environmentální inscenace ke školní výuce o koloběhu vody v přírodě. Děti se v pohádce společně s malým Vlastíkem vydají z louky za ztracenou kapkou, aby jí pomohli vrátit se zpět. Za pomoci kouzelného hrnce budou muset překonávat několik nástrah a úskalí. Setkají se s Polární září, Sluníčkem ,ale také zažijí mořskou bouři a nakonec se zdárně i s kapkou vrátí zpět na louku.

 

Pro děti od 3 do 10 let
Délka představení: 55 min.
Vstupné: 70 Kč

 

17.5.2018 čtvrtek od 8:30 a 10:00 hod.

POHÁDKY Z PAŘEZOVÉ CHALOUPKY

KŘEMÍLKA A VOCHOMŮRKY

Divadlo Scéna Zlín

Daleko za lesem, na pasece. Pod stromy, pod mechem a kapradím stojí pařezová chaloupka. A kdo v ní bydlí? Dva roztomilí mužíčkové. Jeden spíše hubeňour. Druhý spíše tlouštík. Křemílek a Vochomůrka. Radostně spolu hospodaří. Společně prožívají spoustu veselých a hravých příhod. A... slyšíte? Z chaloupky se ozývá: "Vochomůrko vstávej".
Veselá pohádka, plná hravosti, humoru a písniček.

 

Scéna: Hana Knotková
Scéna a kostýmy: Alžběta Hanzlová
Hudba: Leoš Peteráč a Tomáš Sukup
Pohybová spolupráce: Tomáš Sukup

 

Pro děti MŠ a 1. st. ZŠ
Délka představení: 60 min.
Vstupné: 70 Kč